JAUNAUDŽU KOPŠANA ir viena no svarīgākajām darbībām mežā, no kura plānots gūt ienākumus ilgtermiņā. Pareizi un laicīgi izkopta jaunaudze ir efektīvs veids, kā uzlabot meža nākotnes vērtību un var to pat dubultot.

Jaunaudžu kopšana tiek veikta, lai:

  • nodrošinātu kokiem nepieciešamo augšanas telpu un samazinātu konkurenci,
  • augstvērtīgajiem mērķa kokiem  (parasti priedei, eglei un bērzam) atbrīvotu augšanas telpu no ātrāk augošajām mazvērtīgākajām koku sugām (apses, baltalkšņa, blīgznas),
  • izzāģētu bojātos, nevēlamos un mazāk vērtīgos kokus,
  • nodrošinātu iespēju kokus izaudzēt ātrāk un ar būtiski lielāku ikgadējo pieaugumu.

Jaunaudžu kopšanai un meža ieaudzēšanai lauksaimniecībā neizmantotās zemēs iespējams iegūt ES līdzfinansējumu. PALUS nodrošina visas projektam nepieciešamās dokumentācijas izstrādi, skaņošanu Valsts meža dienestā un iesniegšanu Lauku atbalsta dienestā, kā arī faktisko darbu veikšanu un atskaišu (pārskatu) sagatavošanu un iesniegšanu.

Projekta īstenošanai meža īpašniekam nepieciešama derīga meža inventarizācija un zemes robežu plāns (tikai meža ieaudzēšanai).

Pieteikšanās projektam notiek izmantojot Lauku atbalsta dienesta Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS). Par projekta īstenošanu, sazinieties ar mums [email protected]

Aizpildi pieteikuma formu, lai pieteiktos BEZMAKSAS konsultācijai!

Kvalitatīvi veikta jaunaudžu kopšana var palielināt meža nākotnes vērtību pat 2 reizes!